Jak na pohyb

24.01.2022

Jak na pohyb, aby svaly nebolely? Myslete na regeneraci ! 

S příchodem nového roku je tradičně čas na různá předsevzetí. A jedním z nejčastějších bývá přidat do života víc pohybu a dostat se znovu do formy. Pokud to ale přeženete, výsledkem jsou namožené svaly a bolest při každém pohybu. Stačí přitom kvalitní regenerace a na bolest můžete zapomenout.

A jak tedy odpočívat? Můžete například:

 • odpočívat aktivně a cvičit či posilovat v menších dávkách, abyste se tolik neunavili;
 • dát si saunu;
 • jít na masáž
 • nebo se třeba "jen" pořádně vyspat.

Každému vyhovuje něco jiného.

Existuje ale jedna věc, kterou pro sebe může udělat každý - bez ohledu na to, jak aktivní odpočinek vyznává. Doplnit do těla látky, které svalům pomůžou s regenerací.

Přesně takové látky najdete v AkuSport.

Hlavní jsou esenciální aminokyseliny

Nejdůležitější složkou našeho nápoje AkuSport jsou aminokyseliny s rozvětveným řetězcem:

 • lecuin,
 • isoleciun
 • a valin.

Všechny tři prvky mají společné dvě věci:

 • neodbourávají se v játrech, ale ve svalech, tukových tkáních, ledvinách a mozku - doplňují tak do těchto míst energii;
 • patří mezi esenciální aminokyseliny - náš organismus je tedy neumí vytvořit a musíme je přijímat v jídle a potravinových doplňcích.

Najdete je například v mase, oříšcích nebo v zeleném ječmenu. Při zvýšené námaze se ale vyplatí tyto aminokyseliny doplňovat i jinak. A proto je tu AkuSport.

To nejlepší pro svaly? Lecuin

Nejvýraznější zastoupení v AkuSportu má leucin. Právě ten je zásadní pro správnou regeneraci svalů i pro lepší nabírání svalové hmoty.

Dokáže totiž aktivovat protein mTOR, který je zodpovědný za syntézu bílkovin. A pomáhá tím tvorbě kosterního svalstva.

Tyto vlastnosti lecuinu přitom nejsou důležité jen pro sportovce. Dostatečný příjem tohoto prvku pomáhá i starším lidem, aby si udrželi svalovou hmotu. A zůstali tak co nejdéle v dobré kondici.

Stejně důležitý je lecuin také pro regeneraci svalů. Pokud si ho vezmete hned po sportu, pomůže vám obnovit svalovou hmotu. Díky tomu zamezí bolesti svalů.

A nic vás nebude brzdit v tréninku.

S regenerací pomůže i isolecuin a valin

Důležitý je také isolecuin a valin. Pokud totiž užíváte lecuin, sníží se koncentrace dalších dvou zmíněných látek v krevní plazmě. A proto je musíte doplňovat spolu s lecuinem.

Není to ale jediný důvod, proč byste na tyto látky neměli zapomínat.

Také isoleucin totiž pomáhá tvorbě bílkovin ve svalech. Přispívá tím nejen k růstu svalové hmoty, ale také k lepšímu hojení poraněných tkání, regeneraci organismu a tvorbě hemoglobinu.

Valin pak pomáhá k posílení svalů, zlepšení metabolismu a imunity.

Energii doplní i ribóza a ženšen

Pokud jste se tedy rozhodli zlepšit svou kondici, tyto látky ve vaší výbavě rozhodně nesmí chybět. Díky nim si totiž vaše svaly po námaze správně odpočinou.

AkuSport k nim navíc ještě přidává:

 • ribózu - sacharid, který tělo spotřebovává při námaze a jeho doplňování tak pomáhá k regeneraci;
 • plody aceroly - rostliny, která obsahuje řadu prospěšných látek včetně velkého množství vitamínu C (v jejích plodech ho najdete dokonce 50krát-100krát víc než v pomeranči);
 • ženšen pravý - kořen plný aminokyselin, polysacharidů a vitamínů, které mimo jiné pomáhají udržovat dobrou fyzickou i psychickou kondici.

Díky tomu získáte koktejl látek, které vám pomohou s regenerací po náročném tréninku i těžké práci. Dostat se tak do kondice bude mnohem příjemnější.

A stačí vypít jen 15 ml denně. 

zdroj : svetsemeni.cz