Co je zdraví ?

Zdraví

Životní styl

Žádný lékař, žádné byliny ani pilulky vám nevrátí zdraví, pokud o něj sami nepečujete. Vaše strava, pitný režim, prostředí určuje kvalitu zdraví. V dnešní době však už neplatí rčení, že pestrá strava zajistí dostatek všech vitamínů, minerálů, potřebných pro vaše buňky. Neplatí ani to, že všechna voda je optimální pro naše buňky.

Zajímá vás to? Více se dočtete zde


Umění vypnout a odpočívat

Náš organismus má sebeléčící schopnosti, pokud mu nic nechybí. Dokáže se sám čistit, detoxikovat, ale jen za podmínek, že má dostatek kvalitního spánku, kdy pracují naše játra na očistě krve. Může sám regenerovat, pokud není permanentně v napětí a stresu, kdy je vysoká hladina hormonu kortizolu.

Umíte odpočívat? Máte kvalitní spánek?

Více zde: 

Pohyb

Pohyb je nedílnou součástí života. Bez pohybu není život. I v našem těle se vše pohybuje, vibruje. Pokud se zastaví srdce, nepohybuje se krev a přestává se pohybovat každá buňka.  Lymfatický systém - zajišťující očistu a vyplavování toxinů z mezibuněčných prostor, je závislý na našem pohybu. Pokud se lymfa nehýbe, vznikají otoky, které jsou počátkem dalších zdravotních problémů.  V každém věku se lze hýbat, pohyb lze přizpůsobit zdravotnímu stavu.

Zajímá vás, jak i vy můžete rozpohybovat své orgány?