Voda, voda a zase voda, aneb často omýlaný pitný režim

Proč je pro nás voda tak důležitá?

Lidské tělo se skládá asi ze 70% vody, mozek až z 80%.

Během 24 hodin vyloučíme minimálně 1,5 litru vody - dýchání, pocení, močení.

Vodu potřebuje každá buňka pro transport živin i pro odvod metabolitů a toxinů, které vznikají.

Setkávám se s názory, že není nutno pít, pokud není žízeň? 

Z výše uvedeného vyvstává otázka: Jak dlouho naše tělo vydrží bez újmy?

Další názor, že pokud tělo zadržuje vodu, jsou otoky, musí se pít méně!

Otoky, stagnující lymfa - to je volná tekutina v mezibuněčném prostoru, kam jí tělo může ukládat, právě proto, že má dlouhodobý nedostatek tekutin!

Výjimkou jsou vážná onemocnění, kde bohužel, příjem tekutin nadměrně zatěžuje organismus.

Už víme, že pít je asi potřeba.

Co pít? Jak pít? A kolik pít?

Co pít?

Pro lidské tělo je nejlépe vstřebatelná čistá voda. Čistá voda nevyžaduje pro zpracování a vstřebávání vylučování trávících enzymů, nezatěžuje trávení. Může se vstřebávat přímo do buněk.

Ale.... Otázkou je právě čistá voda!

Z našich vodovodních kohoutků teče čistá voda, chlorem zbavená bakterií, v čističkách očištěná od různých nečistot. Měla by být vlastně ideální. Ale bohužel není!

Je prokázáno a nyní již i ve veřejných sdělovacích prostředcích známo, že bohužel, žádná čistička nedokáže zbavit vodu reziduí hormonů a antibiotik, těžkých kovů, mikroplastů....

Chlor ve vodě, způsobuje, že je voda je pitná, ale kyselá a tudíž okyseluje i náš organismus.

Voda ze studní, pokud není znečištěna povrchovou vodou a mikroorganismy, bývá hodně tvrdá - obsahuje vápník, který se usazuje nejen v konvici na vodu, ve vodovodních trubkách, ale i v našich cévách, kloubech, kde vytváří usazeniny, nárůstky.

Pro úpravu vody existují různé filtry, které dokáží i vyčistit vodu od hormonů a antibiotik, ale většinou se jedná o finančně náročné a složité sestavy.

Co tedy pít???

Nejsnadnější úprava jakékoli pitné vody je přidání směsi Coral Mine.

Proč se používat Coral Mine?

Tzv. Korálová voda obsahuje více než 70 pro život důležitých minerálů a stopových prvků v lehce přijatelné formě a optimálním poměru.

Buduje v organismu alkalickou rovnováhu a normalizuje kyselo-alkalickou bilanci. Alkalické prostředí má životně důležitý význam pro normální fungování každé buňky a tím i celého organismu.

Coral Mine napomáhá snížení povrchového napětí vody, čistí vodu od chloru a toxických látek. Voda se tak stává biologicky přístupnou a lehce přijatelnou.

Pomáhá při celkové detoxikaci těla, zlepšuje průchodnost krevních kapilár, a tím umožňuje vyplavování usazenin z těla ven.

Doplňuje deficit minerálů u osteoporózy, při slabé zubní sklovině, lámavosti nehtů a padání vlasů.

Jak pít a kolik?? Zdá se zbytečná otázka.

Ale...

Kolik máme vypít - minimálně 1,5l , které potřebujeme pro zachování životních funkcí.

Jinak lze doporučit jednoduchý vzorec pro výpočet pro dospělého zdravého člověka :

na 10kg tělesné váhy 0,3l tekutin. Př. 80kg člověk potřebuje minimálně 2,4 l tekutin.

Z tohoto objemu by měla převažovat voda / 1-1,5l s Coral Mine/, čaje, čerstvě lisované ovocné, zeleninové šťávy.

Nápoje by neměly být ledové nebo s ledem, neboť extrémně zatíží a ochladí trávící trakt.

Další otázkou je, kdy pít??

Po ránu je dobré vypít sklenku převařené vlažné vody ještě před snídaní. Lze do ní přidat pár kapek citronu, domácího jablečného octa nebo trošku medu. Během noci totiž dochází k detoxikaci a na sliznicích se může utvářet hlen, který obsahuje toxiny. Pokud začneme snídat, tyto hleny se ze sliznic odplavují s potravou do žaludku a dochází k promíchání a mohou se dostávat zpátky do oběhu.

Během jídla není dobré pít větší množství tekutin. Stačí pár doušků - opět nejlépe čisté vody ne ledové. Ani bezprostředně po jídle není vhodné vypít větší množství tekutiny a jídlo tzv. spláchnout, neboť dochází k naředění trávících šťáv a ke zpomalení trávení.

Rovněž pít po 19.hodině, kdy si vzpomeneme, že jsme toho vlastně moc přes den nevypili, a máme pocit, že se musíme dopít, nám může způsobit neklidné spaní s častými procházkami na WC.

Optimální je pravidelně hydratovat tělo menšími, ale pravidelnými dávkami tekutin.

S odstupem 1h od jídla pijeme vodu s Coral Mine.

Jinak každou hodinu vypijeme sklenku vody, či tekutin. Přitom až 2/3 z celkového množství tekutin bychom měli vypít do 17h.

Často se setkávám s odpovědí klientů : "jak mám pít, když vůbec nemám žízeň?"

Vysvětlení je jednoduché. Musíme tělo pocitu žízně opět naučit. Pokud totiž dlouhodobě pocit žízně potlačujeme - zvláště u klientů dříve narozených, hůře se pohybujících, kteří nechtějí často chodit na WC nebo mají problémy s inkontinencí, prostě najednou už žízeň není. Tak prý nemusí pít.

Opak je pravdou! Ale tělo se opravdu musí naučit vstřebávat a využívat tekutiny, proto je důležité pití po malých dávkách v častějších intervalech - např. každou půlhodinu pár doušků.

Voda s Coral Mine, tím že je lehce vstřebatelná do buněk, znovu navrací pocit žízně.

Tak na zdraví!

Coral Mine si můžete zakoupit zde :

https://cz.coral-club.com/shop/products/2220.html?REF_CODE=827800736092