Co je detoxikace

Detoxikace - dnes tolik omýlané téma.

Detoxikace -znamená zbavování se jedů, toxinů.

Tyto jedy přicházejí do našeho těla z okolí, životního prostředí - dýcháním, vodou, stravou, přípravky, které používáme na úklid, osobní hygienu, z léků....

Některé můžeme vědomě minimalizovat, některé bohužel neovlivníme, např. dýchaný vzduch...

Každodenně do sebe dostáváme dávky toxinů a jedů. Je třeba tedy dbát stále i o vnitřní hygienu, stejně jako pečujeme z vnějšku o fyzické tělo.

Už máme představu, kde se jedy berou a jakou cestou se nám dostávají do těla.

Pokud v dobré víře, že posilujeme imunitní systém, užíváme různé potravinové doplňky a přesto máme pocit únavy, nemůžeme pohnout s naší váhou ani dolu nebo nahoru, trpíme otoky, alergiemi......a dalšími problémy, buďme si jisti, že problém začíná v našich střevech - tlustém i tenkém.

Zde totiž dochází k letitému usazování špatně strávené potravy, zalepení střevních klků a tím je zapřičiněno špatné vstřebávání nejen živin z potravy, ale právě i vitamínů a minerálů z potravinových doplňků.

Dodržování pitného režimu je samozřejmostí, stejně tak i upravování pH v moči.

Kyselé prostředí totiž umožňuje množení patogenů, plísní, kvasinek...i parazitů.

Před vlastní očistou střeva je dobré zprůchodnit lymfatický systém a připravit i ledviny na zvýšený přísun toxinů zvláště pokud trpíme otoky, bolestmi bederní páteře, gynekologickými výtoky, častými záněty močových cest nebo máme funkci ledvin geneticky, oslabenou doporučujeme před střevní očistou očistu lymfatického systému i ledvin a celého močového ústrojí ledvinovou kůrou.

Následuje střevní očistná kůra.