Korálky zdraví

aneb krok za krokem ke zdraví

Proč "korálky zdraví"?  

Víte, že zdraví vychází z naší hlavy a břicha? Proto nelze doporučit plošně stejný postup pro každého na ten samý problém.

Naše zdraví se skládá z mnoha dílků stejně jako korálky a jednotlivé korálky jsou spolu spojeny o ovlivňují i korálky nejen kolem sebe ale v celém celku. 

Impulzem k tomuto "mini programu" mi byl "Doktor internet". Lidé se obracejí na FB do různých skupin pro rady ohledně jejich zdravotních problémů. Každý se každému snaží poradit, co právě jemu pomohlo a je to určitě jen to nejlepší.

Ale........


Každý jsme jiný, každý problém má svoji příčinu a právě tato příčina může být u každého jiná. Proto žádná rada není universální. 

V poradně se setkávám s různými zdravotními problémy a příčina je u každého jiná, ale vždy řešíme celkovou situaci klienta : stravu, pitný režim, výživu, životní styl..... toto jsou právě ty korálky, které spolu dávají celý "náhrdelník zdraví" a stačí, když vypadne nebo se poškodí jediný dílek a náhrdelník se nám začne rozpadat.....

Naše zdraví začíná již početím. Vše se začíná odvíjet od zdraví matky, stavu jejího poševního prostředí, psychiky a výživy. Stejně zdraví otce a jeho spermií ovlivní zdraví budoucího dítěte.


Strava

Proč je naše strava klíčová

Jak a co jíst

Recepty

Relaxace


Výživa

Co je výživa

Proč je nutné doplňovat vitamíny a prvky

Deficity a jejich následky

Pohyb